بهترین مقاصد گردشگری که حتماً باید ببینید!


بهترین مقاصد گردشگری که حتماً باید ببینید!
شاید وقتی حرف از بهترین مقاصد گردشگری در جهان باشد، فوراً ذهن‌تان به سمت سان‌فرانسیسکو، پاریس، بلژیک یا هر نقطه مشهور دیگری برود. اما معمولاً مسافران به دنبال زیبایی طبیعی، فرهنگ و تاریخ بی‌نظیر این مقاصد هستند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، در ادامه می‌خواهیم مقاصدی را برای شما معرفی کنیم که بیشتر مسافران این مقاصد را بهترین می‌دانند. بسیاری از این مقاصد آنقدر زیبا هستند که فقط با دیدن تصاویر آنها می‌توان از حضور در آنجا لذت برد. 

بهترین مقاصد گردشگری 
ماجراجویی همیشه لذت‌بخش است. با این فهرست می‌توانید ماجراجویی در جهان را شروع کنید: 

برج ایفل پاریس 
 
برج ایفل پاریس به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود که بیشترین عکاسی دنیا در این مکان انجام گرفته است. پس جای تعجب نیست که این مکان جزو اولین مقاصدی باشد که هر مسافری ترجیح می‌دهد یک روز به آن سفر کند. برج ایفل در قلب پاریس جای گرفته است. جالب است بدانید که این برج از فولاد ساخته نشده است، بلکه جنس آن از آهن است. وزن این برج بیش از 10 هزار تن است. این سازه مبتکرانه یک معماری استادانه محسوب می‌شود. این برج تا زمان ساخت برج امپایر استیت، بلندترین برج جهان محسوب می‌شد. 

کولوسئوم رُم 
 
مشهورترین و بزرگترین ساختمانی که از زمان امپراطوری رم بنا نهاده شده است. این مکان همچنان بزرگترین جاذبه گردشگری رم امروزی محسوب می‌شود. نسل‌ها است که مسافران این مکان را به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری انتخاب می‌کنند که هیچ کس از بازدید آن نااُمید نمی‌شود. اگر عاشق خیابان‌های قدیمی رم هستید، حتماً برنامه‌ای برای سفر به این منطقه از رُم داشته باشید. 
با اینکه این منطقه در اثر آتش‌سوزی، زمین‌لرزه و نادیده گرفته شدن تخریب شده است، اما همچنان قدرت زیادی در حفظ اصالت خود دارد. هدف از ساخت کولوسئوم رم، تماشای بازی‌ها و مسابقات در آن زمان بود. امپراطورها هم در این مکان برای تماشای بازی‌ها و مسابقات حضور می‌یافته‌اند. 

مجسمه آزادی در نیویورک 
 
 آمریکا پر از جاذبه‌های گردشگری است، اما مجسمه آزادی را نمی‌توان در هیچ جای دنیا پیدا کرد. در سال 1896، مجسمه آزادی توسط دولت فرانسه به مردم آمریکا اهدا شده بود. شاید بتوان گفت همه جاذبه‌های گردشگری نیویورک یک طرف و مجسمه آزادی در یک طرف دیگر. خیلی از مسافران از این مجسمه بالا می‌روند و منظره زیبای نیویورک را تماشا می‌کنند. 

ماچو پیچو در پرو 
 
اگر قصد دارید به آمریکای جنوبی سفر کنید و فقط از یک منطقه باشکوه دیدن کنید، منطقه ماچو پیچو را انتخاب کنید. این شهر باستانی یکی از باشکوه‌ترین شهرهای ویران‌شده در دنیا است. یکی از دلایلی که این شهر ویران‌شده را تبدیل به یکی از بهترین مقاصد گردشگری کرده است، قرار گرفتن این شهر در ارتفاعات کوهستان‌های پرو است. تعداد مسافران به این منطقه آنقدر زیاد است که ورود مسافران محدود شده است و هر روز فقط تعداد محدودی از افراد می‌توانند از این منطقه دیدن کنند. 


آکروپولیس در یونان 
 
آکروپولیس نماد معماری و هنری یونان باستان است. با ورود به این مکان احساس خواهید کرد که به 2500 سال قبل از میلاد رفته‌اید. منظره بیرونی شهر چنان زیبا است که هر مسافری می‌خواهد غروب خورشید را از این منظره تماشا کند. تماشای غروب خورشید در آتن از این منظره تبدیل به یک عادت در بین مردم شده است. جذابیت اصلی در آکروپولیس، پارتنون است. 
این منطقه بیشتر از همه اهمیت تئاتر در زندگی روزمره مردم آتن باستان را نشان می‌دهد. اگر در ماه‌های تابستان به آکروپولیس سفر کنید، از نشستن در کنار قوس‌های باقیمانده خوشتان خواهد آمد. 

تاج محل در هند 
 
تاج محل هم به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان شناخته شده است. بی‌شک هر گردشگری دوست دارد به هند سفر کند، چرا که هند پر از شهرها و مکان‌های افسانه‌ای است. اما تاج محل که مربوط به قرن هفدهم میلادی است که اگر به آنجا سفر کنید، انگار کل کشور هند را گشته‌اید. این ساختمان باشکوه از منبت‌های گران‌بها و سنگ‌های قیمتی ساخته شده است که ارزش دیدن را دارد. 

تاج محل توسط امپراطوری مغول شاه جهان ساخته شده است. وقتی وارد در اصلی این مکان باشکوه می‌شوید، با باغی زیبا روبه‌رو می‌شوید که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. یکی از جالب‌ترین چیزها در مورد تاج محل این است که در زمان‌های مختلف بازدید از این مکان تجربیات متفاوتی خواهید داشت. 

اهرام جیزه مصر 
 
اگر به دیدن مکان‌های قدیمی خیلی علاقه‌مند باشید، حتماً اهرام جیزه مصر یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای شما خواهد بود. این اهرام مربوط به 4500 سال پیش هستند و حتی از کولوسئوم رم هم قدیمی‌تر هستند. این منطقه درست در بیرون قاهره قرار گرفته است، برای همین رفتن به آن آسان است. سوار شدن بر شتر در اطراف اهرام یکی از تجربیات شگفت‌انگیز برایتان خواهد بود. 
هر گردشگری که وارد مصر شود، بدون شک از این اهرام دیدن خواهد کرد. گفته می‌شود برای ساختن این اهرام، از ده هزار کارگر مرد استفاده شده است. برای تحسین این منطقه نیاز نیست تا علاقه‌مند به تاریخ یا معماری باشید. 

دیوار بزرگ چین 
 
دیوار بزرگ چین بین قرن‌ چهاردهم و هفدهم ساخته شد. این دیوار بزرگ چنان منظره زیبایی دارد که هر گردشگری را به سمت خود جلب می‌کند. طول این دیوار 21196 کیلومتر است. بسیاری از افرادی که به چین مسافرت می‌کنند، هدفشان بازدید از دیوار بزرگ چین است. با سفر به دیوار چین می‌توانید تاریخ چین را نظاره‌گر باشید. 
اگر علاقمند به عکاسی در مناظر زیبا هستید، بی‌شک دیوار چین می‌تواند بهترین عکس‌ها را برای شما خلق کند. بهترین زمان برای مسافرت به دیوار چین، تابستان است تا بتوانید در کنار کوهستان‌های سرسبز، عکس‌های زیبا بگیرید. پاییز نیز در دیوار چین رنگ و بوی دیگری دارد. 

انگکور وات در کامبوج 
 
این معبد باشکوه که یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شود، توسط درختان و ریشه‌های بزرگ احاطه شده است. چیزی که بیشتر گردشگران را به این منطقه می‌کشاند این است که با ورود به این منطقه انگار وارد دنیای دیگری شده‌اید. بی‌شک یکی از جالب‌ترین مکان‌ها در جنوب شرقی آسیا همین منطقه است و دلیل اصلی مسافرت بسیاری از مسافران به کامبوج همین منطقه است. 
هر ساله دو میلیون نفر از این مکان دیدن می‌کنند. یکی از دلایلی که مردم دنیا به این منطقه مسافرت می‌کنند طلوع زیبای خورشید در این منطقه است. حتی اگر فرد سحرخیزی نباشید، دیدن این منظره را به خواب صبحگاهی ترجیح خواهید داد. 

پترا در اُردن 
 
اگر عاشق شهری پنهان و مرموز هستید، سفر به پترا باید اولین الویت‌تان باشد. این شهر بیش از 2000 سال قبل ساخته شده بود و در سال 1812 کشف شد. در طی زمان زمین‌لرزه‌های متعدد باعث تخریب این شهر شده است. در سال 2007، پترا به‌عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه شناخته شد. معبد بزرگ، بنای تاریخی اصلی شهر پترا محسوب می‌شود که 7500 متر مربع را پوشش می‌دهد.

حرف آخر 
همه مقاصدی که در این مقاله معرفی کردیم جزو بهترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شوند و در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اگر بخواهیم از نظر کشوری مقاصد را مقایسه کنیم، کشور ایتالیا بیشترین بازدیدکننده را به سوی خود جلب می‌کند. در واقع یک سوم گردشگران دنیا ایتالیا را برای سفر انتخاب می‌کنند. چرا که به خاطر فرهنگ غنی، معماری، موزه‌ها و البته غذایش بسیار مشهور است. اما هر منطقه‌ای جذابیت مخصوص به خود را دارد. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.