آیا سفر کردن بدون خرج کردن را دوست دارید؟

آیا سفر کردن بدون خرج کردن را دوست دارید؟
سفرکردن بخشی از اتفاقات زندگی است که می‌تواند به افراد برای ادامه زندگی انرژی دهد. از طرف دیگر به جز اینکه سفر کردن به عنوان زمانی برای استراحت و فراغت از زندگی روزمره است، فرصتی است تا افراد بتوانند با سایر فرهنگ‌ها آشنا شوند و تجربه‌های جدید یاد بگیرند. احتمالاً بسیاری از شما بیت
 " بسیار سفر باید تا پخته شود خامی                                                             صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی" 
 از شاعر پرآوازه پارسی‌گو سعدی شیرازی را شنیده باشید که سفر را موضوعی برای افزایش تجربه برای آدمی می‌داند. اینکه سفر کردن موضوعی مهم است قابل شک نیست، اما موضوعی که درباره سفر مهم است، هزینه سفر است که تعیین‌کننده همه چیز در سفر است؛ زیرا این بودجه شماست که می‌تواند مقصدتان، محل اقامت، خوراک، تفریح و بسیاری دیگر از موضوعات مربوط به سفر شما را تعییین کند. اما نگران نشوید! سفر رفتن بدون پول هم امکان‌پذیر است و البته سفر بدون پول یا با هزینه اندک می‌تواند برای افرادی که به ماجراجویی علاقه‌مند هستند، تجربیات جذاب‌تری هم داشته باشد. حالا ما قصد داریم در ادامه این متن تا نکاتی مهم درباره سفر رفتن بدون خرج‌ کردن را به شما بگوییم. با ما همراه باشید. 
سفر و هزینه
می‌دانید که در زندگی پول و خرج و مخارج لازمه بسیاری از موضوعات است و سفر کردن هم از این موضوع مستثنی نیست. البته موضوع سفر بدون پول و یا با هزینه کم دیگر نمی‌تواند مانعی برای سفر نرفتن عاشق سفر شود؛ زیرا با روش‌های مختلفی مانند کار داوطلبانه، هیچهایک، کوچ‌گردی دیجیتال و کوچسرفینگ به راحتی می‌توان سفر رفت و ماه‌ها یا حتی سال‌ها در سفر بود. خوب است بدانید که بسیاری از گردشگران، ماجراجویان و جهانگردان افراد ثروتمندی نیستند و آن‌ها هم افرادی معمولی هستند که با راه‌های مختلف سفر می‌روند. تنها کاری که آن‌ها می‌کنند از خرج‌های بیهوده در سفر پرهیز می‌کنند. 
اقامت کم‌هزینه در سفر
هزینه اقامت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که دوستداران سفر را می‌ترساند؛ زیرا به هر حال به هر جایی بروید باید زمانی را برای استراحت و نظافت شخصی در نظر بگیرید. در ادامه می‌توانید با راه‌هایی برای کاهش هزینه اقامت آشنا شوید.
•    کوچسفرینگ
کوچسفرینگ این امکان را به شما می‌دهد تا با افراد محلی آشنا شوید و به همراه آن‌ها به کشف و ماجراجویی بروید. افرادی که این سبک سفر را انتخاب می‌کنند از سایت کوچسفرینگ با افراد محلی آشنا می‌شوند و در منزل آن‌ها اقامت می‌کنند. این موضوع می‌تواند علاوه بر اینکه هزینه اقامت شما را رایگان کند، امکان آشنایی با جامعه محلی و سبک زندگی آن‌ها را هم به شما می‌دهد.
•    اقامت در چادر مسافرتی
اگر به کمپینگ و اقامت در طبیعت علاقه دارید، می‌توانید با خرید یک چادر مسافرتی و وسایل لازم  برای اقامت و کمپینگ در محیط بیرون برای مدتی طولانی خود را از هزینه اقامت راحت کنید. 
•    اقامت رایگان در ازای کار داوطلبانه
شما می‌توانید در ازای چند ساعت کارداوطلبانه برای میزبان خود جای خواب و بعضاً غذا دریافت کنید. کار داوطلبانه انواع مختلفی دارد؛ به طور مثال ممکن است مهمانداری، تولید محتوا، عکاسی، آشپزی، باغبانی و ... باشد. برای پیداکردن کار داوطلبانه در ایران می‌توانید به صفحه اینستاگرام Iranvolunteering مراجعه کنید و از طریق آن کار داوطلبانه پیدا کنید. اگر هم که سفر شما خارجی است، می‌توانید با مراجعه به وبسایت Workaway کار داوطلبانه پیدا کنید و هزینه اقامت خود را رایگان کنید!
•    اقامت در هاستل
می‌توانید به جای اینکه در هتل‌های چند ستاره اتاقی تک نفره داشته باشید، در هاستل اقامت کنید. هاستل‌ها شبیه خوابگاه‌های دانشجویی هستند که افرادی مانند شما که می‌خواهند هزینه سفرشان کم ‌شود، به آن‌جا می‌آیند و دست جمعی از امکانات یک اتاق به صورت 6 نفره استفاده می‌کنند.
کاهش هزینه حمل و نقل در سفر
هزینه حمل و نقل در سفر پس از هزینه اقامت یکی از موارد پرهزینه است. این موضوع اما بسیار راحت‌تر از پیدا کردن اقامتگاه رایگان است؛ زیرا شما به طور مثال می‌توانید با هیچهایک رایگان بین مسافت‌های مختلف جابجا شوید! اما هیچهایک چیست؟
هیچهایک به این معناست که شما در کنار جاده و یا مسیری بایستید و با رانندگانی که قبول می‌کنند شما را رایگان و یا با هزینه کمی به جایی برسانند به مقصد خود بروید. این رانندگان معمولا می‌توانند رانندگان وسایل نقلیه باربری باشند که می‌خواهند هم‌صحبتی برای ادامه مسیرشان داشته باشند و یا افرادی هستند که دوست دارند به دیگران کمک کنند.
راه دیگری که می‌تواند هزینه سفر شما را کمتر کند استفاده از وسایل نقلیه عمومی به جای تاکسی گرفتن است. تاکسی گرفتن در سفر معمولا هزینه زیادی به همراه دارد به همین دلیل خوب است تا با سوال پرسیدن از فردی محلی  و یا جستجوی در اینترنت از حمل و نقل عمومی که به مقصدتان منتهی می‌شود راهنمایی بگیرید.
کاهش هزینه سفر با غذا
هزینه غذا هم از جمله مواردی است که می‌تواند هزینه سفر شما را بالا ببرد. همانطور که می‌دانید هدف از غذا خوردن سیر شدن است و شما می‌توانید با یک ساندویچ ساده هم سیر شوید و هم می‌توانید با غذایی مفصل به همراه دسر سیر شوید. انتخاب با خودتان است، اما اگر می‌خواهید هزینه سفرتان کم شود بهتر است به غذاهای ارزان‌تر اکتفا کنید و خوردن غذاهای گران‌تر را برای شهر خودتان نگه دارید و یا زمانی که به خانه برگشتید آن غذا را بپزید و میل کنید!  در ادامه راه‌هایی آورده‌ایم که می‌توانید به کمک آن هزینه وعده غذایی خود را پایین بیاورید.
•    کپسول گاز کوهنوردی بهرید و خودتان به جای خرید غذا آشپزی کنید.
•    با خود چند کنسرو از خانه ببرد و با گرم کردن آن  و سپس میل کردنش، می‌توانید هزینه خوراکتان را کاهش دهید.
•    اگر در هتل اقامت دارید بهتر است به رستوران‌های محلی بروید تا اینکه در هتل غذا میل کنید؛ زیرا غذای هتل‌ها مقداری گران‌تر از غذای رستوران‌های محلی است.
•    به اصطلاح " دو وعده یکی کنید" به این معنی که می‌توانید نهار خود را در دیر وقت میل کنید تا برای شام مجبور نباشید غذایی سنگین بخورید و بتوانید خود را برای شام با بیسکوییت و چایی سیر کنید.

کار در سفر
اگر از این نگران هستید که در حین سفر درآمد شما قطع می‌شود و شما فقط باید در حین سفر خرج کنید، باید بگوییم که نگران این موضوع نباشید. در قرن بیست و یکم و افزایش شغل‌های مرتبط با اینترنت و تکنولوژی دیگر نباید نگران درآمد در حین سفر بود؛ زیرا شما می‌توانید زمانی هم که در سفر هستید چند ساعت در طول روز کار کنید تا منبع درآمدتان در حین سفر قطع نشود. در ادامه چند شغل که در اصطلاح به صورت دورکاری هستند و شما می‌توانید در حین سفر آن را داشته باشید و از راه آن کسب درآمد کنید را آورده‌ایم.
دستفروشی عکس‌های چاپ شده سفر
بلاگری و تولید محتوا
برنامه‌نویسی و کدزنی
طراحی گرافیک
طراحی سایت
مدلسازی سه‌بعدی با استفاده از کامپیوتر
آموزش زبان
ضبط ویدیو و اشتراک‌گذاری در یوتوب و کسب درآمد از آن
برگزاری کلاس آنلاین
این شغل‌ها صرفا چند شغل از بین هزاران شغلی است که شما می‌توانید در حین سفر داشته باشید. 
سخن آخر
در نهایت باید بگوییم که سفر کردن کم‌هزینه هم خوبی‌های خود را دارد  و البته سختی نیز دارد.این سفر می‌تواند خاطرات زیادی را برای شما بسازد و در کنار آن چیزهای زیادی به شما یاد دهد. راه‌هایی که گفتیم صرفا چند راه در بین راه‌های سفر با هزینه کم است و شما می‌توانید بسته به سبک زندگی خود برنامه سفرتان را تنظیم کنید و هزینه آن را کمتر کنید. البته باید در نظر داشته باشید که آرامش، امنیت و سلامتی شما مهم‌ترین دارایی شما است و با انتخاب راهی نادرست و یا غلط برای کاهش هزینه سفر این موضوعات را به خطر نیاندازید؛ زیرا ما سفر می‌رویم تا حال خوب را تجربه کنیم. امیدواریم که این متن برای شما مفید بوده باشد و در آینده با راه‌های گفته شده سفرهای بیشتری بروید!
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.