نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما

سرعت و راحتی باعث شده است که امروزه هواپیما به یکی از رایج‌ترین ابزارهای سفر تبدیل شود. از هر جای دنیا می‌توانید با تهیه یک بلیط هواپیما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مقصد مطلوب خود برسید. اما همین مزایا همچنین باعث شده تنوع زیادی در انواع پروازها به‌وجود بیاید که خرید بلیط هواپیما را به چالشی برای مسافران تبدیل کرده است. انتخاب بین پروازهای سیستمی یا چارتر و یافتن بلیط هواپیما با مناسب‌ترین قیمت از جمله‌ی این چالش‌ها محسوب می‌شوند. ایران چارتر، به‌عنوان سایتی برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما تلاش دارد این مسیر را برای مشتریان و مسافران آسان‌تر کند. در این راستا، نخستین هدف ایران چارتر ایجاد سهولت در دسترسی و انتخاب بهترین گزینه در خرید بلیط هواپیماست. در این مطلب با ما همراه باشید تا با خدمات این سایت بیشتر آشنا شوید.

 

نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما

در خرید بلیط هواپیما هم مثل هر خرید عادی نکاتی هست که باید درنظر گرفته شود. برای مثال، اگر خرید خود را در زمان مناسب انجام ندهید دچار مشکلات متعددی خواهید شد. برخی از نکاتی که خوب است هنگام خرید بلیط هواپیما درنظر بگیرید به شرح زیرند:

 • زمان: حتما می‌دانید که امروزه «زمان» سفر می‌تواند بر امکانات در دسترس مسافر اثر بگذارد. سفر در آخر هفته با سفر در روزهای کاری متفاوت است. همینطور سفر در ایام تعطیلات (مثل ایام کریسمس یا عید نوروز) یا زمانی که آب و هوای یک منطقه‌ی خاص در بهترین وضعیت خود قرار دارد. برای سفر در ایام پرطرفدار، که آژانس‌های مسافرتی آن را «های‌سیزن» می‌خوانند، معمولاً باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید و تمهیدات بهتری بیاندیشید. از مهم‌ترین این تمهیدات هم زمان خرید بلیط هواپیماست. تقریباً در تمام ایرلاین‌ها قیمت بلیط هواپیما بسته به زمان سفر متفاوت است. ایران چارتر به شما کمک می‌کند بتوانید قیمت‌ها را به‌صورت یکجا ببینید و آنها را برای زمان‌های مختلف با هم مقایسه کنید تا به این ترتیب، بهترین زمان ممکن را برای سفر خود انتخاب کنید.
 • نوع بلیط: به‌طور کلی، دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد: بلیط سیستمی و بلیط چارتر. بلیط سیستمی بلیطی است که مستقیماً از خود ایرلاین خریداری می‌شود. برنامه‌ی پرواز این بلیط کاملاً مشخص است و قیمت ثابتی دارد. این یعنی که قیمت بلیط بر اساس دور و نزدیک بودن به زمان پرواز تغییر نمی‌کند. در بلیط‌های سیستمی، امکان تغییر مشخصات مسافر وجود ندارد و در صورت نیاز به تغییر مشخصات، بلیط باید کنسل و دوباره خریداری شود. اما مزیت بلیط‌های سیستمی آن است که امکان استرداد وجه در آن (مطابق با قوانین ایرلاین مربوطه) وجود دارد. از سوی دیگر، برخی آژانس‌های مسافرتی یا گردشگری ممکن است تعدادی از (یا همه‌ی) صندلی‌های یک هواپیما را برای مدت مشخصی اجاره کنند که به اصطلاح به این اقدام «چارتر کردن» می‌گویند. چارتر کردن در مسیرهای پرتردد با تقاضای بالا معمول است. وقتی شما برای ترتیب مقدمات سفر خود به آژانس گردشگری مراجعه می‌کنید، ممکن است آن آژانس هواپیما یا حتی سایر امکانات سفر (مثل تخت‌های هتل) را چارتر کرده باشد. به همین دلیل، کنترل کامل وضعیت بلیط و مسافرت شما در دست آژانس خواهد بود. اگر بخواهید تغییری در اطلاعات مسافر بدهید یا بلیط خود را مسترد کنید، تنها از طریق چارترکننده امکان‌پذیر خواهد بود. قیمت بلیط چارتر هم توسط چارترکننده (و نه ایرلاین) مشخص می‌شود. همچنین، توجه داشته باشید که استرداد بلیط چارتر به آسانی بلیط سیستمی نیست و معمولاً باید جریمه‌ی بالایی بپردازید، چرا که چه شما از بلیط استفاده کنید یا نکنید، در هر صورت آژانس گردشگری هزینه‌ی آن را به ایرلاین پرداخته است.
 • اطلاعات: برخلاف اتوبوس یا قطار، برای خرید بلیط هواپیما لازم است اطلاعات شناسایی دقیق خود را ارائه دهید. عدم ارائه اطلاعات صحیح ممکن است باعث شود پروازتان را ازدست بدهید. این اطلاعات می‌توانند روی قیمت بلیط هم تأثیر بگذارند (مثلا بلیط کودک ممکن است ارزانتر از بلیط بزرگسال باشد). از سوی دیگر، اطلاعات بلیط صادر شده هم اهمیت زیادی دارد. در فرایند خرید باید به دقت اطلاعات را بررسی کنید تا زمان یا تاریخ مشکلی نداشته باشد. به‌خصوص اگر بلیط چارتر تهیه می‌کنید، با توجه به مشکلات استرداد بلیط، این توجه به اطلاعات اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.

 

 خرید آنلاین بلیط هواپیما

با گسترش خدمات اینترنتی، امکان خرید بلیط هواپیما بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری و به‌صورت آنلاین هم فراهم شده است. ایران‌ چارتر نخستین وب‌سایت معتبر خرید آنلاین بلیط هواپیماست که تلاش دارد آسان‌ترین امکان خرید را، چه برای بلیط‌های چارتر و چه سیستمی، در اختیار شما قرار دهد.

 

مراحل خرید آنلاین بلیط هواپیما

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما می‌توانید مراحل زیر را در سایت یا اپلیکیشن ایران چارتر مشخص کنید:

 • مبدا، مقصد، و تاریخ مورد نظر برای شروع سفر (تاریخ رفت)
 • بررسی کلیه پروازهایی که اطلاعات آنها با اطلاعات انتخابی شما هماهنگی دارد
 • فیلتر گزینه‌ها بر اساس نام ایرلاین، نوع هواپیما، یا قیمت
 • انتخاب گزینه‌ی نهایی
 • ورود اطلاعات مسافر
 • بررسی و اطمینان از اینکه اطلاعات واردشده دقیق و صحیح هستند
 • پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی
 • صدور بلیط

به همین آسانی و سرعت می‌توانید با چند کلیک ساده بلیط سفر خود را تهیه کنید. اگر از اپلیکیشن ایران چارتر استفاده کنید، کارتان حتی آسان‌تر است، چون در هر کجا که باشید می‌توانید با استفاده از تلفن همراه بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید.

 

مزایای خرید بلیط هواپیما از ایران چارتر

 • مشاهده کامل قیمت‌های مختلف: قیمت بلیط‌های سیستمی و چارتری توسط ایرلاین‌ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. گاهی این قیمت‌ها بر اساس مدت زمان باقیمانده تا ساعت پرواز و ظرفیت خالی تغییر می‌کنند. ایران چارتر تمام نرخ‌ها را به‌صورت به‌روز و یکجا به شما نشان می‌دهد تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.
 • تغییر اطلاعات بلیط: بعضی از چارترکنندگان با درنظر گرفتن جریمه (یا گاهی بدون آن) امکان تغییر اطلاعات شخصی مسافر را تا یک روز قبل از پرواز می‌دهند.ایران چارتر علاوه بر همراهی در این زمینه، تا 24 ساعت پیش از زمان پرواز می‌تواند میزان جریمه‌ی کنسلی بلیط را هم برای شما استعلام کند.
 • کد تخفیف: در ایران چارتر می‌توانید با استفاده از کد تخفیف مبلغ کمتری برای خرید بلیط هواپیما بپردازید.
 • خرید از شرکت معتبر: با خرید از ایران چارتر از سایت مطمئن و معتبری خرید خواهید کرد که تمام نیازهای شما را از پیش درنظر گرفته و در اختیارتان قرار داده است. همچنین، در صورت خرید از آژانس‌های غیرمعتبر ممکن است مشکلاتی از قبیل عدم ثبت نام در فهرست پرواز برای مسافر پیش بیاید. این در حالی است که ایران چارتر فقط بلیط چارترکننده‌های معتبر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.