این نکته‌ها را در سفر رعایت نکنید!

این نکته‌ها را در سفر رعایت نکنید    

سفر کردن یکی از تفریحاتی است که افراد برای بهبود روحیه و دور شدن از فضای استرس ‌آور محیط کار و زندگی خود انجام می‌دهند. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند پیش از سفر در مورد محل سفر و قوانین و آداب و رسوم آن اطلاعات کسب کنند تا سفر لذت‌بخش‌تری داشته باشند. به این منظور به سراغ کتاب‌های راهنمای سفر رفته یا از دوستان خود که در گذشته به آن منطقه سفر کرده بودند اطلاعات می‌گیرند. اما باید بدانید قوانین سفر همواره ثابت نیست و ممکن است دچار تغییراتی شود، پس پیش از پیروی از قوانین ثبت شده در کتا‌ب‌ها یا انجام توصیه دوستانتان در مورد صحت آن فکر کنید. در ادامه برخی از قوانینی که نباید در طول سفر به آن‌ها توجه کنید را بررسی می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

  1. با برنامه ریزی کامل سفر کنید

یکی از قوانین منسوخ گذشته پیروی از قوانین سفت و سخت در سفر است. شما باید برنامه سفر منعطفی داشته باشید، زیرا ممکن است در طول سفر برخی از اتفاقات پیش بینی نشده رخ دهد که شما را از برنامه سفرتان دور کند. برای مثال بارانی و طوفانی شدن هوا ممکن است شما را یک روز کامل خانه‌نشین کند. اگر شما مقید به برنامه سفر خاصی باشید، ممکن است این تغییرات باعث ایجاد استرس و فشار بر روی شما شود. حد اعتدال را رعایت کنید، برنامه‌هایی همچون رزرو محل اقامت، تنظیم زمان پرواز و غیره را داشته باشید، اما بیش از این خود را درگیر برنامه‌های سفت و سخت در طول سفر نکنید.

  1. غذای خیابانی نخورید

احتمالا یکی از توصیه‌هایی که بارها شنیده‌اید، نخریدن غذا و خوراکی از رستوران‌های خیابانی است. اما جالب است بدانید، در بیشتر مواقع آشپزخانه‌های کنار خیابان بهداشتی‌تر از رستوران‌های شیک و گران قیمتی هستند که هیچ خبری از آشپزخانه‌های در بسته آن‌ها ندارید. به همین دلیل توصیه می‌شود از مردم محلی در مورد کیفیت غذای رستوران‌های خیابانی بپرسید، همچنین می‌توانید با توجه به طولانی بودن صف هر رستوران به کیفیت غذای آن پی ببرید. کیفیت مواد اولیه نیز بر روی طعم و مزه غذا تاثیر می‌گذارد، شما می‌توانید پیش از خرید، مواد اولیه رستوران را ببینید و تصمیم بگیرید.

  1. لباس‌های خود را به صورت رول شده در چمدان بگذارید

یکی از نکته‌هایی که احتمالا بارها از دوستانتان شنیده‌اید این است که لباس‌های خود را به صورت لوله شده در چمدانتان بچینید تا از حداکثر ظرفیت آن استفاده کنید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا باید این کار را انجام دهید؟ شما هر چقدر سفر سبک‌تری داشته باشید راحت‌تر خواهید بود. کارشناسان در این زمینه می‌گویند 50% حجم چمدان خود را برای خرید سوغاتی و یادگاری خالی بگذارید. همچنین اگر چمدان خود را پر نکرده باشید می‌توانید وسایل موردنیاز خود را سریع‌تر پیدا کنید.

  1. چانه زنی را بیاموزید تا در هزینه سفر خود صرفه جویی کنید

افراد زیادی وجود دارند که پیش از سفر شما را به چانه زنی تشویق می‌کنند. آن‌ها این اعتقاد را دارند که شما با چانه زنی در مورد نرخ کالاها و خدمات می‌توانید سفر اقتصادی‌تر داشته باشید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید در چه مکان‌هایی می‌توانید تخفیف بگیرید؟ چانه زنی در خدمات تاکسی‌رانی که نرخ توسط کیلومتر شمار انجام می‌گیرد؛ کاری بیهوده است. با این حال شما می‌توانید در بازارچه های محلی هر شهر و روستا با فروشندگان تعامل داشته باشید و در مورد قیمت کالاها بحث کنید. پس حتما موقعیت مناسب را برای این کار تشخیص داده و سپس انجام دهید.

  1. فقط آب تصفیه شده بخرید و بنوشید

یکی از مواردی که ممکن است بارها شنیده باشید مسمومیت آبی است. از همین رو افراد مختلف و حتی کتاب‌های راهنمای سفر به مسافران توصیه می‌کنند که از آب‌های داخل بطری تصفیه شده استفاده کنند. اما بهتر است بدانید در همه جهان پلاستیک دشمن اصلی محیط زیست است، از این رو کشورهای زیادی در تلاش هستند تا در مکان‌های مختلفی مانند فرودگاه‌ها، راه آهن‌ها، مکان‌ها گردشگری دستگاه‌های فیلتر آب قرار دهند تا مسافران آب خریداری نکرده و پلاستیک تولید نکنند. برای اطمینان بیشتر می‌توانید قرص‌های تصفیه آب یا دستگاه‌های فیلتر کوچک نیز به همراه داشته باشید.

  1. در فصل مناسب هر منطقه سفر کنید

احتمالا این توصیه را بارها شنیده‌اید که فصل مناسب برای سفر به هر منطقه را بدانید و سپس برنامه سفر خود را تنظیم کنید. آیا به سفر به این مناطق در فصول دیگر سال نیز فکر کرده‌اید؟ شاید برخی از تفریحات مانند غواصی و شنا کردن در این فصل‌ها برای شما امکان پذیر نباشد؛ اما مزایای بسیاری دارد. برای مثال هزینه هتل و هواپیما در این فصل‌ها کاهش می‌یابد، همچنین دیگر نیاز نیست زمان زیادی را در صف مکان‌ها دیدنی، رستوران‌ها و غیره بگذرانید.

  1. گوشی خود را به سفر نبرید

یکی از توصیه‌های عجیب که احتمالا شما هم آن را خوانده یا شنیده‌اید این است که برای دور شدن از فضای استرس‌آور شهری و محیط کار خود، گوشی تلفن همراهتان را به سفر نبرید. اما بهتر است بدانید که داشتن تلفن همراه باعث کاهش استرس در مسافران می‌شود و همچنین نصب برنامه‎‌های مناسب سفر می‌تواند آگاهی شما را از کیفیت غذاهای منطقه، ازدحام یک مکان گردشگری و تخفیف‌های آن منطقه بالا ببرد. به همین منظور توصیه می‌شود تنها نوتیفیکیشن ایمیل، پیامک و شبکه‌های مجازی خود را غیرفعال کرده یا اپلیکیشن آن‌ها را به طور کامل در طول سفرتان پاک کنید.

  1. سفرهای گروهی بهتر هستند

این یک باور قدیمی است که مسافرت دست جمعی ایمنی و آرامش بیشتری دارد. با این جود برخی از افراد مخصوصا جوانان برای افزایش اعتماد به نفس و روحیه خود به دنبال سفرهای انفرادی هستند. حتی در گزارش‌هایی که از سال 2016 تا به اکنون انتشار یافته است، تعداد مسافرانی که تنها به سفر می‌روند افزایش یافته است. برخلاف این تصور قدیمی، تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به تنهایی سفر می‌کنند هوشیارتر از دیگر گروه‌ها هستند. برای حفظ امنیت خود در سفرهای انفرادی بهتر است نسبت به دور و اطراف خود آگاه‌تر باشید و همچنین کارهایی که تا حال امتحان نکرده‌اید را در طول این سفر انجام ندهید.

  1. به همه چیز بله بگویید

شما به سفر می‌روید تا از حاشیه امن زندگی خود خارج شوید و ماجراهای زیادی را دنبال کنید. با این حال برخی از افراد توصیه می‌کنند در طول سفر به تمام توصیه‌ها و حرف‌های راهنمای سفرتان گوش کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. اما بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از ماجراجویی‌ها باعث ثبت تجربیات متفاوت و لذت بخش‌تر شدن سفرتان می‌شوند، به همین دلیل این حق را از خودتان نگیرید. فقط کافی است عاقلانه رفتار کنید و با فکر و منطق خود پیش روید، در مواقع لزوم شما می‌توانید "نه" هم بگویید.

سخن پایانی

در این مقاله برخی از نکات و توصیه‌های منسوخ شده‌ای که احتمالا پیش از سفر بارها آن را شنیده‌اید، را بررسی کردیم. همچنین توضیحات کاملی درباره هریک از این نکته‌ها داده شد. شما می‌توانید با پیروی از این موارد سفری بی‌خطر و لذت بخش داشته باشید. اگر نکات و توصیه‌های دیگری علاوه بر این موارد شنیدید، تنها کافی است با عقل و منطق آن درست و نادرست بودن آن را بسنجید و سپس پیروی و عدم پیروی از آن را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر و نکات مرتبط با سفر از سایر مقالات سایت دیدن کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.