بهترین مقاصد گردشگری با آب و هوای خنک در تابستان در ایران

بهترین مقاصد گردشگری با آب و هوای خنک در تابستان در ایران

مقدمه:
تابستان برای بسیاری از ما زمانی گرم و نیازمند فضاهای خنک و آرامش است. در ایران، علاوه بر مناطق گرمسیری، نقاطی نیز وجود دارند که در طول تابستان دارای آب و هوای خنک تری هستند و می‌توانند بهترین مقاصد برای سفر و استراحت باشند. در این مقاله، به معرفی چندین مقصد گردشگری با آب و هوای خنک در تابستان در ایران می‌پردازیم.

1. شهر ماسال:
شهر ماسال در استان گیلان، با آب و هوای معتدل و مناظر طبیعی خیره‌کننده، یکی از بهترین مقاصد برای سفر در تابستان است. شما می‌توانید به منطقه دوآب، پرتلاطم‌ترین رودخانه ایران، مناطق کوهستانی مانند قله دنا و قله سیاهکل، دریاچه انزلی و منطقه گیسوم سفر کنید و از طبیعت بکر و خنک این مناطق لذت ببرید.

2. شهر مشگین شهر:
مشگین شهر، در استان آذربایجان شرقی، با آب و هوای خنک و فضایی سرسبز، یک مقصد عالی برای فرار از گرمای تابستان است. شما می‌توانید به برج آزادی، تالاب اورمیه، آبشار کردیجان و منطقه چای کند سفر کنید و از تجربه اکتشاف طبیعت زیبا و مطبوع این مناطق لذت ببرید.

3. شهر رامسر:
رامسر، در استان مازندران، با آب و هوای خنک و ساحل‌های زیبا، مقصدی عالی برای سفر در تابستان است. شما می‌توانید به سواحل زیبای دریای خزر، جنگل‌های سبز شریف، آبشار ماه‌گردون، دریاچه نمک آلا بزرگ و روستای لاریجان سفر کنید و از طبیعت خنک و دلچسب این مناطق لذت ببرید.

4. شهر کرمانشاه:
کرمانشاه، در استان کرمانشاه، با آب و هوای معتدل و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان، یکی دیگر از مقاصد گردشگری با آب و هوای خنک در تابستان است. شما می‌توانید به تپه‌های بیستون، جنگل‌های بیستون، کوه هکاری و آبشار شوی سفر کنید و از تماشای طبیعت دست نخورده و هوای خنک این مناطق لذت ببرید.


5. شهر رشت:
رشت، پایتخت استان گیلان، با آب و هوای معتدل و بارش فراوان، مقصدی دیگر است که در تابستان بسیار مناسب است. شهر رشت به دلیل موقعیت جغرافیایی واقع در منطقه شمالی ایران و نزدیکی به کوهستان‌های البرز، هوای خنک و تا حدی مرطوبی دارد. بازدید از باغ ملی گیلان، کاخ کریم‌خان، بازار رشت و پارک شهری سعدی، تجربه‌ای دلپذیر از فرهنگ و طبیعت این شهر را به شما هدیه می‌دهد.

6. شهر دیواندره:
دیواندره، در استان کردستان، با آب و هوای خنک و مناظر طبیعی زیبا، مکانی دیگر است که در تابستان برای گردشگری مناسب است. بازدید از دره‌های سرسبز و کوهستانی دیواندره، آبشارهای خروشان، دریاچه زریس، آبادانی و منطقه پیست اسکی ارمرود، تجربه‌ای متفاوت و شگفت‌انگیز از طبیعت خیره‌کننده این شهر را به شما هدیه می‌دهد.


نتیجه‌گیری:
در ایران، در طول تابستان، نقاطی با آب و هوای خنک تر نیز وجود دارند که به عنوان مقاصد برتر گردشگری در نظر گرفته می‌شوند. در این مقاله، به معرفی چندین مقصد گردشگری با آب و هوای خنک در تابستان در ایران پرداختیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا در تابستان آینده، مقصدی مناسب را برای سفر و استراحت خود انتخاب کنید و از تجربه‌ی سفری دلپذیر و آرامش بخش به این مناطق لذت ببرید.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.