توصیه‌های حرفه‌ای برای سفر فقط با یک کیف دستی

توصیه‌های حرفه‌ای برای سفر فقط با یک کیف دستی

 


شاید بارها دیده باشید که خیلی از افراد قبل از اینکه بلیط برای مسافرت تهیه کنند، دو سه روز قبل از سفر، پر کردن چمدان را شروع می‌کنند و دستشان به هر چیزی که می‌رسد وارد چمدان می‌کنند. اگر جزو این دسته از افراد باشید، فرقی نمی‌کند که با هواپیما پرواز خواهید کرد یا با قطار یا اتوبوس، شما هم ممکن است ناخواسته بخواهید کل خانه را با خودتان به سفر ببرید. اما چرا برای یک بار هم شده مسافرت سبک را امتحان نمی‌کنید.

نظرتان در مورد اینکه فقط با یک کیف دستی سفر کنید چیست؟ 
 

در ادامه می‌خواهیم چند توصیه حرفه‌ای به شما ارائه کنیم تا مثل حرفه‌ای‌ها فقط با یک کیف دستی مسافرت کنید:

 
 1#  کیسه‌های زیپ‌دار یا پلاستیکی برای جدا کردن لباس‌های کثیف بردارید 
وقتی آماده سفر فقط با یک کیف دستی هستید، تا می‌توانید باید طوری کیف دستی‌ را سازمان‌دهی کنید که بتوانید از فضای کیف دستی نهایت استفاده را ببرید. این بدین معنا است که باید همه چیز را بخش‌بندی کنید و هر چیزی را در کیسه‌های پلاستیکی جدا قرار دهید (حتی اگر دوست‌دار محیط زیست هستید، می‌توانید از کیسه‌های زیپی استفاده کنید). 


#2 همیشه چیزی کمتر از آنچه که فکر می‌کنید نیاز دارید
بیشتر افراد وقتی بلیط پرواز می‌خرند و قصد سفر دارند، بدون آنکه بدانند چند روز در مسافرت خواهند بود، هر چه لباس داشته باشند با خودشان برمی‌دارند. وقتی قصد سفر با یک کیف دستی دارید، باید این نکته مهم را به‌یاد داشته باشید که چیزی کمتر از آنچه که فکر می‌کنید نیاز خواهید داشت. 
البته بستگی به اینکه چه زمانی قصد سفر دارید، باید این احتمال را بدهید که در موقع سفر می‌توانید چیزهای خیلی ضروری را از مقصد هم تهیه کنید. 

#3 هر چیزی که در شش ماه گذشته استفاده نکرده‌اید برندارید
این توصیه یکی از مهم‌ترین توصیه‌هایی است که باید به آن دقت کنید. اگر مدتی است که دیگر لباسی را نمی‌پوشید یا به آن نیازی ندارید، لازم نیست با خودتان همراه ببرید. احتمال اینکه این لباس‌ها را نپوشید بسیار زیاد است. لازم نیست هر چیزی را بسته‌بندی کنید. فضایی را هم برای چیزهایی که واقعاً می‌خواهید با خودتان همراه ببرید، داشته باشید. 

#4 از بسته‌بندی‌های مکعبی استفاده کنید 
خوب حالا نوبت به نحوه بسته‌بندی وسایلی می‌رسد که می‌خواهید در سفر با خودتان همراه ببرید! بسته‌بندی مکعبی زندگی‌تان را تغییر خواهد داد، فرقی نمی‌کند برای تعطیلات بلیط سفر تهیه کرده‌اید یا برای کسب‌وکار به مسافرت می‌روید. بسته‌های مکعبی به شما کمک می‌کنند تا حتی 5 نوع تیشرت را در آن جای دهید (البته سعی کنید فقط چیزهای ضروری را بردارید). 

#5 از لوازم بهداشتی سبک استفاده کنید
شامپو، لوازم مراقبت از پوست، لوازم آرایشی و دیگر لوازم بهداشتی یا محصولات زیبایی واقعاً می‌توانند جای زیادی را بگیرند. اگر به مسافرت کوتاه‌مدت می‌روید، سعی کنید چیزهای غیر ضروری و هر چیزی که لازم ندارید را حذف کنید. چیزهایی را انتخاب کنید که وزن سبکی دارند. اگر بدون لوازم آرایشی نمی‌توانید سفر کنید، لوازمی را انتخاب کنید که چند منظوره هستند. 

#6 مراقب مایعات باشید 
وقتی قصد سفر با یک کیف دستی دارید، باید یک کیسه پلاستیکی مجزا برای هر نوع بطری مایعات که حمل می‌کنید در نظر بگیرید. همچنین طبق قوانین برخی فرودگاه‌ها، وزن بطری‌ها باید زیر 100 میلی‌لیتر باشد. در بسیاری از فرودگاه‌ها به دلیل مسائل امنیتی قبل از پرواز، فقط دو یا سه کیسه پلاستیکی می‌توانید با خودتان همراه داشته باشید. 

#7 لباس‌ها را به‌صورت کمد کپسولی بسته‌بندی کنید
از طریق بسته‌بندی لباس‌ها به‌صورت کپسولی می‌توانید نوع و طرح لباس‌ها را هم راحت‌تر مشاهده کنید. تا می‌توانید لباس‌های کمی با خودتان بردارید. البته تعداد لباس‌هایی که برمی‌دارید به جایی که قصد سفر دارید بستگی دارد. بهترین کار این است که لباس‌های سنگین را بپوشید تا جای زیادی نگیرند و لباس‌های سبک را هم به‌صورت کپسولی در کیف دستی‌تان قرار دهید.  

#8 یک لیست تهیه کنید، سپس نصف آن‌ را بردارید
این توصیه یکی از مهم‌ترین توصیه‌هایی است که می‌توانیم برای مسافرت‌ با یک کیف دستی به آن توجه کنیم. ابتدا لیستی تهیه کنید و سپس به‌سراغ کمدتان بروید و هر چیزی که در لیست نوشته‌اید را بیرون بیاورید. سپس، فقط نصف آن‌ها را بردارید. اگر شش تیشرت برداشته‌اید، 3 تیشرت را داخل کیف دستی بگذارید. اگر جای اضافی در کیف دستی‌تان دارید، لازم نیست حتماً آن را پُر کنید. 

#9 از ابزارهای آنلاین برای سرگرمی استفاده کنید 
خود من به‌عنوان یک خواننده علاقمند به کتاب، همیشه هرجا که می‌رفتم باید با خودم کتاب هم همراه می‌بردم. اما الان ابزارهای زیادی هستند که می‌توانند چندین کتاب را در خود جای دهند که نیازی به حمل کتاب در مسافرت ندارید. 

بهترین کیف دستی برای مسافرت کدام است؟
قبل از اینکه بلیط پرواز را تهیه کنید و برای سفر آماده شوید، انتخاب نوع کیف دستی که می‌خواهید بردارید از اهمیت زیادی برخوردار است. در هنگام انتخاب کیف باید به دو نکته مهم توجه کنید: 
-    نوع فرودگاهی که می‌خواهید به آنجا سفر کنید. برخی فرودگاه‌ها برای حمل کیف دستی قوانین مخصوصی دارند. برای مثال، اندازه استاندارد برای یک فرودگاه می‌تواند 25*20*40 سانتی‌متر باشد و برای فرودگاه دیگر ممکن است اندازه استاندارد کیف دستی 20*36*45 سانتی‌متر باشد. اگر می‌خواهید از یک کیف دستی بزرگ‌تر استفاده کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. 
-    دومین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به کجا می‌خواهید سفر کنید و چه نوع تعطیلاتی قرار است سپری کنید؟ 
بستگی به جایی که قصد سفر دارید، کیف دستی‌تان را انتخاب کنید. اگر به جای کوهستانی می‌روید شاید کیف دستی که تبدیل به کوله‌پشتی هم می‌شود ایده بدی نباشد. 

لوازم ضروری برای کیف دستی در مسافرت کدام‌ها هستند؟ 
حوله سبک: حوله یکی از چیزهایی است که جای زیادی را می‌گیرد و نمی‌توان هم حذف کرد. می‌توانید از حوله‌های مسافرتی استفاده کنید. اگر فضای کمی دارید، می‌توانید اندازه کوچک حوله مسافرتی را انتخاب کنید. 
ضد آفتاب: فرقی نمی‌کند تابستان باشد یا زمستان. ضد آفتاب یکی از ضروریات مسافرت است. می‌توانید از ضد آفتاب‌های مسافرتی استفاده کنید. توصیه می‌شود ضد آفتاب‌هایی که دارای بطری بزرگی هستند خرید نکنید. 
شارژر قابل حمل: بدترین چیزی که می‌توانید فراموش کنید، شارژر گوشی همراهتان است. همیشه جایی برای شارژر گوشی در کیف دستی‌تان داشته باشید. 
دستمال مرطوب یا ضد عفونی‌کننده: یکی از ضروریات سفر، دستمال مرطوب یا ضد عفونی‌کننده است. در طی سفر ممکن است نتوانید در صورت لزوم دستتان را بشویید. پس برای جلوگیری از تماس باکتری‌ها در طی مسافرت یکی از این دو را همراه داشته باشید. 
کارت بانکی: اگر کارت بانکی‌تان را فراموش کنید، به مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد. 


کلام آخر 
وقتی بلیط پرواز را تهیه می‌کنید و تصمیم گرفته‌اید که عازم سفر شوید، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که تا می‌توانید سبک سفر کنید. از این طریق هم در زمان‌تان صرفه‌جویی می‌کنید و هم از سفرتان لذت بیشتری خواهید برد. 
مطمئن باشید با رعایت توصیه‌هایی که در این مقاله ارائه کردیم، در سفر بعدی هم تصمیم خواهید گرفت تا بدون بار اضافی و سبک به مسافرت بروید. فراموش نکنید مجبور نیستید چیزهای اضافی و غیر ضروری را با خودتان همراه ببرید. حتی ممکن است فقط به یک نوع لباس احتیاج داشته باشید. پس تا می‌توانید چیزهای غیر ضروری را حذف کنید و از مزایای مسافرت سبک لذت ببرید. 
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.